DOPLŇKOVÉ KRMIVO PRO BARF – EXTRUDOVANÉ S KELPOU

89,00 Kč
Množství
  Skladem

  Doručení produktu

Zvolte prosím rozvozovou trasu při výběru doručení.

Doplňkové krmivo pro BARF - Extrudované s Kelpou

Nekrmit samostatně, ani s granulemi !

! Určeno jen jako Doplňkové krmivo pouze k masu - podávejte vlhčené !

Vysoký podíl organického vápníku, minerálů a přirozených vitamínů !

! Hypoalergenní směs, vhodná i pro psy s alergií na lepek aj.

Obsahuje:  Celozrnnou pohankovou mouku, Jáhly ( loupané proso ), pivovarské kvasnice ( 10 % ! ), loupanou rýži, jablečnou dřeň, otruby ze zeleného hrášku, pšeničné klíčky, kukuřičné klíčky, vaječné skořápky - moučku, konopné otruby, hnědou mořskou řasu Kelpu ( 5 % ! ), rybí tuk.

Obsah přirozených živin na 1 kg krmiva:  Hrubý protein - 14,5 %. Tuk – 4,5 %. Vláknina - 11,5 %.  Sacharidy - 3 %. Popel - 12 %. Škrob 32 %.

Vitamíny - přirozené ze surovin:  A – 750 mj., C - 116 mg., D3 – 105 mj., E - 31 mg, B1 – 12 mg, B2 – 8 mg, B3 = Niacin - 42 mg, B6 - 33 mg, B12 - 1,6 mcg, B8 = Cholin – 137 mg, Beta karoten - 0,74 mg.

Minerály přirozené ze surovin:  Ca – 2,4 %, P – 1,1 %, NaCl – 0,3 %, Mg - 530 mg, Cu – 6,8 mg, Fe – 86 mg, Zn – 35 mg, Se – 0,2 mcg, Jód - 22 mg.

Poznámka: Sacharidy pochází z ovoce a zeleniny, jde tedy o jednoduché cukry - fruktózu a glukózu, které jsou pro psa přijatelné. Popel je označení zbytku při spálení jednotky směsi, při laboratorních rozborech. Je to nespalitelný podíl a jde převážně o minerální látky. ( Nejde o popel přidaný do krmiva! ). Při přídavku 20% do masa se však všechny hodnoty 5x sníží, takže pes v jedné dávce dostane jen pětinu z uvedených hodnot.

  • Charakteristika: Naše extrudované doplňkové krmivo má hypoalergenní charakter, tzn. že neobsahuje  suroviny se známou alergenní reakcí pro psy. Doplňkové krmivo je určeno jako příloha pro příznivce BARFování, což je krmení psů syrovým masem. Lze jej však použít i při krmení vařeným nebo konzervovanýcm masem. Výborným tahem, pro zlepšení chuti i nutriční hodnoty, je zalít granule k masu ještě vývarem z něj, či z kostí.

Po namočení granule mírně bobtnají, protože obsahují dehydrované suroviny, které mají tendenci nabírat na sebe více vody. Proto je téměř nutností před podáním psovi k masu, vždy granule zvlhčit, stačí i jen teplou vodou.

Krmivo je konzervováno pouze vysušením a neobsahuje žádná barviva ani ochucovače !

Jelikož jde o doplněk k masité stravě, je surovinové složení tomu přizpůsobeno tak, aby doplněk dodával to, co se v mase vyskytuje minimálně, což je především přirozená vláknina, některé vitamíny a minerály ( vápník ), stopové prvky, a především jód, který chybí našim vnitrozemským psům úplně. Naše krmivo pro BARFování neobsahuje pšenici ( ani jiné obiloviny ), která se vyznačuje vysokým podílem obilné bílkoviny - lepku, který může být pro psa alergenem.

       - Vlákninu zajišťuje především pohanková mouka - mletá z neloupaných pohankových zrn, sušená jablečná dřeň, pšeničné klíčky, kukuřičné klíčky, hrachové slupky a rýže.

       - Vitamíny a minerály jsou pouze přirozeného, organického původu, s vysokou stravitelností přes 85 %. Směs je bez přídavku průmyslových anorganických premixů. Zajištují je hlavně, pivovarské kvasnice, moučka z vaječných skořápek, jablečná dřeň, pšeničné a kukuřičné klíčky, mořská řasa Kelpa, konopné otruby, pohanka.

       - Nenasycené mastné kyseliny jsou zastoupeny nejvíce v konopné moučce, Kelpě, klíčcích a rybím tuku.

Extrudované doplňkové BARF krmivo je tepelně opracované a pro psa velmi dobře stravitelné. Má světle zeleno šedou barvu a jemnou vůni po rostlinných surovinách a kvasnicích.

  • Doporučené použití:  Doplňkové krmivo je pouze doplňkem k masité stravě při tzv. BARFování. Nekrmte jej samostatně, pes ho nebude ani chtít moc sólo žrát a mohlo by navíc způsobit i trávicí potíže díky vysokému podílu rostlinné vlákniny - zácpa.

Je vhodné pro menší, střední a velká plemena, pro zdravé psy, mladého až pokročilejšího věku, bez sklonu k cukrovce. U velkých plemen a psů ve vysoké zátěži doplňkové krmivo nenahradí nadrůměrnou potřebu specifických živin, např. kolagenu a minerálů !

Krmivo zamíchejte do mokré masové směsi, případně ještě přelejte vychladlým vývarem. Je lepší granule nechat nasát vodou aby nebotnaly psovi v žaludku ( riziko torze - přetočení žaludku ). Rozpustnost je pozvolná a granule se rozpadají od povrchu ke středu pomalu a postupně, řádově desítky minut ( dle způsobu použití - vývar, nebo směs masa ), takže se z nich nestane hned kaše.

  • Dávkování doplňkového krmiva: 

Obecně se k masu přidává asi 10 - 20 %  ( 100 - 200 g na 1 kg masa ) doplňkového rostlinného krmiva, vzhledem k jeho složení a obsahu vlákniny. Záleží na tom, jaké doplňky stravy ještě používáte. Pokud žádné, může se dát rostlinných granulí 20 % z hmotnosti krmné porce. ( Máme také informace od chovatelů, že dávají až 25 % ( 250g / kg ) rostlinné složky při krmení masem.)  

  • Skladování a spotřeba: Uchovávejte jej proto v suchu, temnu a při teplotě nejlépe do 20 °C.

Detaily produktu

D9

Rychlé porovnání

Produkt
HOVĚZÍ STŘÍVKA - Sušené ROBORAN PRO PSY KRÁLIČÍ KOSTKY - Sušené maso JEHNĚČÍ KOSTKY - Sušené maso
Dostupnost
Cena
85,00 Kč
99,00 Kč
99,00 Kč
99,00 Kč
Popis

Vynikající přírodní pamlsek, nebo odměna pro psa !

  ! Vynikající masový pamlsek vhodný i pro odměňování při výcviku !

! Sušené maso vhodné i pro psy s potravní alergií !

  ! Vynikající masový pamlsek vhodný i pro odměňování při výcviku !

! Sušené maso vhodné i pro psy s potravní alergií !

Žádné funkce k porovnání